Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Szoros meccsen kapott ki a Sixers Miamiban

2010.04.08. 14:29 PhillyFun

Sorrendben ötödik meccsén kapott ki a Philadelphia 76-ers, de ezúttal csak nagy csatában a Keleti Konferencia 6. helyén álló Miamitól.

Nagyon jól küzdött a Sixers, az első negyedben már 20-11 is volt a javunkra, aztán a Heat nagy csatában a két pont előnnyel zárta az első 12 percet. A folytatásban is szoros volt, 41-41-nél értük utol már biztos playoffos ellenfelünket. Aztán négy percig nem sikerült pontot csinálni. A Miami egy 12-0-s rohanást mutatott be, utána viszont mi szerzetünk hat pontot és a nagyszünetre hat volt közte.

Nagyszerűen indult a harmadik negyed, három perc alatt 57-53-ra vezettünk, Dalem,bert vezérletével és sőt öt perccel a harmadik 12 perc lefújása előtt nyolc pont volt az előnyünk, ami sajnos elolvadt a végére, 77-77-tel vártuk a negyedik felvonást.

Remekül tartotta magát a csapat, másfél perccel a vége előtt még mindig nálunk volt a előny, igaz csak egy pontnyi. A végére elfogyott az erő, a Miami Haslem, Wade és Arroyo révén – igaz csak egypontosokkal – de fordítani tudott és végül négy ponttal nyert.

A csapat legjobbja Samuel Dalembert lett, aki 19 ponttal, 16 lepattanóval és 4 blokkal zárt. A cserék közül Williams és Green jutott tíz pont fölé, előbbi 26 perc meccsidőt kapott.

Miami Heat-Philadelphia 7ers 99-95 (27-25, 26-22, 24-30, 22-18)
Miami, American Airlines Arena, 18 221 néző. Vezette: Mark Wunderlich, Curtis Blair, Pat Fraher.
Philadelphia: Kapono 13, Brand 6, Dalembert 19, Iguodala 16, Holiday 6. Williams 12, Green 10, Speights 4, Smith 2, Meeks 7, Carney 0, Elson 0.
Lepattanók: Dalembert 16, Smith 6, Iguodala 5, Holiday, Williams 4-4, Kapono, Brand 3-3, Speights 2, Green, Meeks 1-1.
Gólpassz: Iguodala, Holiday 6-6, Williams 4, Meeks 2, Kapono, Brand, Smith 1-1.
2 pontosok: 38/75 – 50,7%, 3 pontosok: 8/18 – 44,4%, szabaddobások: 11/18 – 61,1%.