Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Sidney Crosby kivégezte a Flyerst

2010.10.17. 20:21 PhillyFun

Alaposan visszavágott a Pittsburgh Penguins az NHL nyitónapján, hazai pályán elszenvedett vereségért, 5-1-re nyert Philadelphiában. Sidney Crosby másfél perc alatt vágott két emberelőnyös gólt a Wells Fargo Centerben.

Danny Briere még a hetedik percben szerzett vezetést, utána viszont a Pittsburgh akarata érvényesült, Bár a második harmadban 17-12-re nyerte a Flyers a kapura lövéseket, csak a vendégek 25 éves újonca, Mark Letestu lőtt gólt. Az utolsó játékrészben aztán jött a Corsby, az eddig mindössze három pontot összehozó kanadai sztár, ezen a meccsen megduplázta ezt. Két gól lőtt és gólpasszt is adott. Az első gólja kettős előnyben született, Jeff Carter még a második harmad legvégén kapott négyperces, illetve Claude Giroux kisbüntetése miatt 5 a három ellen támadhatott a Pens és ki is használta. A Flyers összesen 10 büntetést és 25 percet kapott ezen a meccsen. A vendégek kétszer is kétemberes fórban voltatk. Briere gólja viszont előnyből született, ilyen nem sok volt idáig ebben a szezonban, most ötből sikerült egyet kihasználni, egyszer négyen játszottunk a három ellen.

Crosbynak egyébként is jól megy a Flyers ellen. Igaz az első meccsen nem szerzett egyet sem, de a korábbi 17 alapszakasz találkozón 13 gólt és 28 pontot hozott össze. 23 éves osztrák csatár, Andreas Nodl először játszott a szezonban, két lövése, kilenc ütközése volt, összesen 6:41 percet töltött a jégen.

Szokás szerint nézzük a sorok produkcióját: Csatárok, 1. sor: 48 - Danny Briere, 18 - Mike Richards, 17 - Jeff Carter (1+2, -5, 10 perc, 8 lövés), 2. sor: 21 - James van Riemsdyk, 19 - Scott Hartnell, 22 - Ville Leino (0+0, -2, 0 perc, 5 lövés), 11 - Blair Betts, 28 - Claude Giroux, 93 - Nyikolaj Zsergyev (0+0, -1, 4 perc, 5 lövés), 45 - Jody Shelley, 36 - Darroll Powe, 15-Andreas Nodl (0+0, -1, 7 perc, 2 lövés).

Védők: 25 - Matt Carle, 20 - Chris Pronger (0+0, -3, 0 perc, 6 lövés), 5 - Braydon Coburn, 44 - Kimmo Timonen (0+0, -3, 4 perc, 2 lövés), 41 - Andrej Meszaros, 6 - Sean O’Donnell (0+0, 0, 0 perc, 2 lövés.). A kapuban Szergej Bobrovszkij állt, 31 lövésből 27-et védett a további statisztikája, azonos létszám mellett: 14/16, emberhátrányban 10/12, emberelőnyben 3/3. Összesen 3 meccsen a kapott gól/meccs mutatója: 2,67, védéshatékonysága 0,910. A meccs egyéb statisztikái itt olvashatók.