Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Az Eagles lemosta a Jaguarst

2010.09.27. 11:49 PhillyFun

Michael Vick élt a lehetőséggel. Irányításával 28-3-ra nyert a Jacksonville vendégeként a Philadelphia Eagles, vezet az NFC Eastben.

A hét legfurcsább híreként aposztrofálták az elmúlt héten, hogy Andy Reid edző előbb Kevin Kolbot, majd egy nappal később Michael Vicket jelölte a Jaguers elleni meccs irányítójának. Nos a QB-tréner múlttal rendelkező Reid megint nem döntött rosszul, Vick pedig élt a páratlan lehetőséggel.

A QB 31-ből 17 sikeres passzal, vagyis megint ötven százalék fölött és 291 yardot teljesített. Három TD-passza volt, DeSean Jackson 61 yardos elkapás után szerzett hat pontot, Jeremy Maclin pedig 16 majd 45 yardrók kapott pontos insítást Vicktől, aki a véfén még egy 17 yardos futással tette fel vasárnapi teljesítményére a koronát. Nem véletlen a szurkolók szeretete sem, akik egy Vickadelphia transzparenssel köszönték meg a nagyszerű játékot. Jackson egyébként öt elkapással 153 yardot, Maclin néggyel 83 yardot, Celek pedig szintén néggyel 42-öt teljesített. Vick kezdőjátékával egymás után másodszor nyert az Eagles.

Trenton Cole két sack-kel, David Akers megint száz százalékos rugójátékkal járult hozzá a sikerhez. A csapat összesen 373 yardot teljesített, amelyből 267 passz volt. Viszont még mindig sok volt a büntetés, hétből összesen 84 yard. Ami valóban a védelmet dicséri, csak FG-ből szerzett pontot a Jaguars. Asante Samuel idén először ért el interceptions-t.

A csoportriválisok közül csak a Dallas nyert, amely eddig két vereséggel állt, így az Eagles vezeti jelenleg az NFC Eastet. Az eredmények: New York Giants-Tennessee Titans 10-29, Houston Texas-Dallas Cowboys 13-27, St.Louis Rams-Washington Redskins 30-16.

Néhány érdekesség a vasárnapi meccs kapcsán: Az Andy Reid-érában ez volt csak a harmadik győzelem AFC South-ban szereplő csapat ellen a 11 vereség mellé. A teljes AFC konferenciát figyelembe véve 25-19-1 a mérleg 1999 óta. Vick karrierje során először adott egy meccsen két 40 yard feletti TD-passzt. Az elmúlt hat évben ötödször áll három meccs után 2-1-gyel az Eagles. A 2009-es szezon első hete óta először fordult elő, hogy az Eagles ellenfele nem tudott TD-passzt elérni.

Jacksonville Jaguars-Philadelphia Eagles 3-28 (0-7, 3-7, 0-14, 0-0)
Jacksonville, EverBank Field, 63 256 néző.
1. negyed: PHI Jackson TD (61 yard passz Vick, Akers kick)
2. negyed: JAC Scobee 51 yard FG; PHI Maclin TD (16 yard passz Vick, Akers kick)
3. negyed: PHI Maclin TD 4 yard run (Akers kick), Vick TD (17 yard run, Akers kick)