Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Tovább menetel a Flyers

2010.05.17. 10:27 PhillyFun

A Boston történelmi kiverése után a Montreal gázolta el a Wachovia Centerben a Philadelphia Flyers. A Canadiens hősét, Jaroslav Halakot ezúttal le kellett cserélni, a főcsoportdöntőben 1-0 a Flyers javára.

Csak az elején látszott némi fáradtság a csapaton, Chris Prongert hamar kiszórták, de aztán Scott Gomez kiállítása miatt emberelőnyben játszó Philadelphia a 33. playoff meccsén első gólját szerző védő Braydon Coburn emberelőnyös góljával vezetést szerzett. Hiába nyerte a Canadiens 13-6-ra a kapura lövéseket, a Philadelphia vonult előnnyel a pihenőre.

A második játékrész is álomszerűen kezdődött, csak 30 másodperc telt el és van Riemsdyk góljával már 2-0 volt az állás, majd kilenc és fél perccel később Danny Briere és Simon Gagne újab emberelőnyös találatával gyakorlatilag el is dőlt. Ez volt az a pillanat, amikor Jacques Martin lekapta a pályáról Jaroslav Halakot, aki addig 14 lövésből négy gólt kapott.

Az utolsó játékrész közepén, 73 másodperc alatt Scott Hartnell és Claude Giroux is betalált, így aztán kiütés lett a főcsoportdöntő első meccse. Mivel az idei Michael Leighton első playoffszezonja, így ez volt az első shutoutja is, az alapszakaszban 27 meccsen is csak egyszer sikerült neki.

Javult a speciális egység, hatból két előnyös gól született, négyet sikerült kivédekezni. Persze, a statisztikusok egyből számolgattak. Amikor a Flyers nyeri az első meccset 29-ből 21-szer jutott tovább korábban.

A Flyers hat gólját hat különböző játékos szerezte, heten értek el két pontot, Claude Giroux +4-es plusz/mínusz mutatóval zárt. Az idei sorozatban harmadszor fordult elő, hogy az első meccsen egy védő lőtte az első gólt. Chris Ponger a New Jersey, Ryan Parent a Boston elleni meccset nyitotta góllal. A híres színész, Kiefer Sutherland is a helyszínen szurkolt a Flyers sikeréért.

A folytatás kedden, újra a Wachoviában. Peter Holmgren igazgató elmondta, Jeff Carter a harmadik meccsen már visszatérhet, viszont a Canadiensben Andrej Markov könnyen lehet, hogy az egész sorozatot kihagyja.

Philadelphia Flyers-Montreal Canadiens 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)
Philadelphia, Wachovia Center, 19 927 néző. Vezette: Bill McCreary, Dan O'Rourke. Vonalbírók: Steve Miller, Jay Sharrers.