Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

A Flyers egy lépésre a csodától

2010.05.13. 10:53 PhillyFun

A Philadelphia Flyers 0-3-ról egyenlített a Boston elleni párharcban. Ha pénteken Boston sikerül győzni, nemcsak a főcsoport-döntő lesz meg, hanem történelmet írhat a Philadelphia, harmadik csapat lehet, amely 0-3-ról fordít.

A Montreal már megmutatta, hogyan kell az esélyesebb otthonában megnyerni a hetedik meccset. A Canadiens Pittsburghben ütötte ki a bajnoki cím védőjét. A Philadelphia már csak egy lépésre van ettől, ahogy a helyi lapok emlegetik, az 1980-as olimpia után megint lehet csoda a jégen, vagyis Miracle on Ice.

Peter Laviolette remekül felkészítette csapatát erre a meccsre. Michael Leighton karrierje során először védett a playoffban és erre örökre emlékezni fog. Harminc lövést hárított, nem egyszer bravúrral mentett. Sokan aggódtak, hogy nem teljesen egészségesen veszi át az egy hónapra kidőlt Brian Boucher helyét, de bizonyította, jelenleg ő az első számú kapusa a Flyersnek.

A védelem megint egészen kimagaslót nyújtott, a csapat 30 lövést blokkolt, Matt Carle hatot, Braydon Coburn és Kimmo Timonen 4-4-et. Az utóbbi kettő +1-es plusz/mínusz mutatóval zárta a meccset. Egészen az utolsó percig sikerült állni a bostoni rohamokat, Milan Lucic csak a 60. perc legelején szépített, pedig az utolsó két percben már nem volt fent a vendégek kapusa, Tuukka Rask.

Mind a hat pontunkat a csatárok hozták össze, Mike Richards, aki meccs legjobbja is lett, 1+1-gyel zárt, Danny Briere lőtte a második hazai gólt, Simon Gagne pedig újra assziszttal segítette a csapatot.

Fegyelmezetten játszott mindkét csapat, hiszen csak 4-4 kisbüntetős volt, a Flyersnek sikerült egy emberelőnyös gólt lőni a második harmadban.

Az NHL-ben eddig 1942-ben a Toronto és 1975-ben a New York Islanders volt képes arra a bravúrra, hogy 0-3-ról fordítson. Tehát 35 év után eshet meg újra ez a csoda. Érdekes lenne, mert akkor keleten a 7. és a 8. helyen továbbjutó játssza majd a főcsoport-döntőt, nyugaton viszont két legjobb jutott el odáig.

Philadelphia Flyers-Boston Bruins 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
Philadelphia, Wachovia Center, 19 929 néző. Vezette: Marc Joannette, Dan O'Rourke, vonalbírók: Thor Nelson, Pierre Racicot.