Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Gagne győzelemmel tért vissza Philadelphiába

2010.10.15. 13:09 PhillyFun

A szurkolók nagy szeretettel fogadták, gólt nem lőtt, gólpassza sem volt, mégis a mezőny legjobbja lett Simon Gagne, a Tampa 3-2-re verte a Flyerst az NHL csütörtöki játéknapján.

Továbbra sem tudja senki legyőzni a Tampa Bayt. Az idei szezon két győzelemmel kezdő Lightning a Wells Fargo Centerben is nyerni tudott, Steven Stamkos megint eredményes volt. Apró öröm, hogy a Gagne helyére szerződtetett Nyikolaj Zsergyev meglőtte szezonbeli első gólját, Danny Briere már a harmadikat jegyezte. Az első reklámszünetben a kivetítőn Gagne philadelphiai pillanataiból készült összeállítást mutatták a szurkolóknak (az első videón), akik most is nagyon szeretik a Flyersnél tíz szezont lehúzó csatárt, akit 1998-ban az első körben választottak, 664 meccset játszott a Flyersben 259 gólja két szezonban is negyven találat fölött járt.

„Az ember nem is gondolná, hogy mennyit jelentett neki az 10 év – mondta Gagne a meccs után. Óriási dolog, hogy ilyen ünneplésben volt részem. A Flyers mindig itt marad a szívemben, mindig egy különleges helye lesz neki.”

Továbbra sem megy a csapatnak a emberelőnyös helyzetek kihasználása. Összesen öt vendégkiállításból egyet sem sikerült kihasználni. Az első harmad elején 13 másodpercig kettős is volt az előny. A szezonban eddig 17 PP-ből csak egy gól esett, ami rettenetesen rossz mérleg, a 27. a harminc csapat között. A második harmadban az új Flyers-hátvéd Sean O’Donnell az egykori játékosunkkal, Steve Downie-val akaszkodott össze öt perces büntetésért cserébe.

Az első harmadban még 14-5-re nyertük a kapura lövéseket, de a harmadikban 11-4- elveszítettük. Nyikolaj Zsergyev karrierje 100. NHL-gólját lőtte. Nézzük hogyan működtek a sorok. Csatárok, 1: 13 - Dan Carcillo, 18 - Mike Richards, 17 - Jeff Carter (0+0, -6, 2 perc, 4 lövés). 2: 19 - Scott Hartnell, 48 - Danny Briere, 22 - Ville Leino (1+1, +2, 0 perc, 6 lövés). 3: 21 - James van Riemsdyk, 28 - Claude Giroux, 93 – Nyikolaj Zsergyev (1+2, +1, 2 perc, 8 lövés). 45 - Jody Shelley, 11 - Blair Betts, 36 - Darroll Powe (0+0, 0, 0 perc, 1 lövés).

Hátvédek 1: 25 - Matt Carle, 20 - Chris Pronger (0+1, -1, 4 perc, 3 lövés), 2: 5 - Braydon Coburn, 44 - Kimmo Timonen (0+0, 0, 4 perc, 2 lövés). 3: 41 - Andrej Meszaros, 6 - Sean O’Donnell (0+0, -1, 5 perc, 2 lövés).

Kapus: Brian Boucher 21/24 (5 az 5 ellen: 14/17, PP: 7/7, SH: 0/0). A meccs további statisztikái itt olvashatók.