Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Vereséggel kezdte a szezont az Eagles

2010.09.13. 15:50 PhillyFun

Az NFL első hétvégéjén a Green Bay Packers volt az ellenfél, az Eagles az első negyed után még vezetett, a vége 27-20 lett a vendégeknek. Négy játékos is megsérült, Michael Vick egészen parádésan játszott.

Nehezen indult be mindkét csapat, az Eagles talán azért, mert rögtön három büntetést, 15 yardos penaltiest szedett össze. Az első first downt a Packers érte elt, de bizonytalan volt Aaron Rodgers is. Sikerült többször is megállítani, sőt Joselio Hansonnak egy interception is összejött, amivel 13 yardot sikerült futnia. David Akers 45 yardról szerezte az Eagles első pontjait.

A második negyed elején Mason Crosby gyorsan egyenlített. Majd a meccs első touchdownjával 7 pont előnyt szerzett. A Packers 11 játékkal 76 yardot jött. A negyed végén Crosby 56 yardról is pontosan rúgta a labdát.

A harmadik játékrészben tovább nőtt a vendégek előnye, Bár McCoy két yardos futásából sikerült a meccs első hatpontos gólja, a Packernés Rodgers ezúttal Jenkinsnek adott 32 yardos átadást és Kuhn is elért egy célt. Az utolsó 15 percre aztán összekapta magát az Eagles valamelyest, de ez is csak arra volt elég, hogy szoros legyen a meccs.

A QB-ek közül Kolbnak tíz kísérlete volt, amelyből csak öt passz sikerült, Ahogy említettük Vick igazán kitett magáért, 24-ből 16 volt jó, 175 yardig jutott. LeSean McCoynak 5 receivengje volt, 47 yardig jutott vele.

A vereség mellett tovább nőtt a sérültek száma. A meccsen a fullback Leonard Weaver, a Center Jamaal Jackson, a QB Kevin Kolb és a linebacker Stewart Bradley is megsérült. Az ő állapotukkal a héten még foglalkozunk.

Az NFC Eastben egyébként a Giants 31-18-ra verte a Carolinát, a Dallas viszont Washingtonban kapott ki.

Philadelphia Eagles-Green Bay Packers 20-27 (3-0, 0-13, 7-14, 10-0)
Philadelphia, Lincoln Financial Field, 69 144 néző
1. negyed: PHI Akers FG, 45 yard.
2. negyed: GB Crosby FG, 49 yard; Driver TD (6 yard passz Rodgers), Crosby FG, 56 yard.
3. negyed: PHI McCoy TD 2 yard run (Akers kick); GB Kuhn TD 3 yard run (Crosby kick); Jennings TD (32 yard passz Rodgers, Crosby kick)
4. negyed: PHI Maclin TD 17 (17 yard passz, Vick, Akers kick), Akers FG 24 yard.
Total yard: PHI 321 (171 passz, 150 futás); GB 299 (167 passz, 132 futás)
Büntetés: PHI 80 yard, GB 15 yard
First Downs (passz/futás/büntetés) PHI 16 (8/7/1); GB 22 (13/8/1)
Yards/Futás: PHI 7,1; GB 4,0
Yards/Passz: PHI 4,4; GB 4,9