Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

A harmadik meccset a Montreal nyerte

2010.05.21. 11:53 PhillyFun

Az NHL Keleti-főcsoportjának döntőjében a Canadiens nyerte az első montreali meccset, ezzel 2-1-re szépített a párharcban.

Elég simán hozta a harmadik meccset a Montreal. Sokkal jobb volt a kapura lövésekben. A harmadik harmad második percében már 4-0-ra is vezetett, végül Simon Gagne-nak csak szépíteni sikerült.

Michael Cammalleri lőtte az első hazai gólt, Michael Leighton 172 perc és 55 másodperc után kapott gólt, ezzel Brian Boucher maradt a franchise csúcstartója a playoffban, a 2000-es 184 perc 45 másodperces góltalansággal. Leighton az öt bekapott gól ellenére is 33-szor védett.

Nem lesz könnyű a folytatás, hiszen várhatóan a győzelem feltüzeli a Montrealt, amely szombaton megint Centre Bellben vehet újabb revansot. Eddig még nem lépett jégre, de Paul Holmgren igazgató szerint Jeff Carter és Ian Laperriere is játszhat majd ezen a meccsen, csütörtökön mindketten több mint egy órás korcsolyás edzésen mutatták meg, alkalmasak a bevetésre.

Montreal Canadiens-Philadelphia Flyers 5-1 (2-0, 1-0, 2-1) Montreal, Centre Bell, 21 273 néző. Vezette: Paul Devorski, Brad Watson. Vonalbírók: Greg Devorski, Pierre Racicot.