Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Már a Flyersnél az előny

2010.04.19. 14:08 PhillyFun

Az első hazai meccsen 3-2-re vertük a New Jersey Devilst, Daniel Carcillo hosszabbításban szerzett góljával. Összesítésben 2-1 ide és maradt a pályaelőny.

A meccs végén egy hatalmas narancssárga kupa volt a Flyers csapata és a rakás alján Daniel Carcillo, aki karrierje talán legfontosabb gólját lőtte. A hosszabbításban Mike Richards a jobb kapufánál próbálta előbb betuszkolni a korongot, majd áttette és Carcillo teljesen üresen, az üres kapuba pofozta.

Pedig nem indult jól a meccs, Brian Rolston előnyből szerzett a Devilsnek vezetést, de szerencsére csak másfél percig vezetett 1-0-ra a vendégcsapat, Claude Giroux ugyanúgy 5 a négy ellen lőtt gólt.

A második harmadból csak 75 másodperc telt el és Mike Richards góljával már itt volt az előny. Ezt Rolston 36:38-nál egyenlítette ki, Ilja Kovalcsuk már a negyedik gólpasszát szerezte. Mivel a harmadik harmadban nem esett gól, így jöhetett a hosszabbítás.

A fölényünket jellemzi, hogy az utolsó 20 percben 12-3, a hosszabbítás három és fel perce alatt pedig 6-1 volt a kapura lövések aránya a javunkra, de Martin Brodeur nem egyszer egészen káprázatásan védett. „Még most is remegek – mondta a meccs után Carcillo – Ez hatalmas volt, nagyon klassz, mindenki ilyen gólról álmodik.

Kedden, megint Philadelphiában már a továbbjutás kapujába kerülhet a csapat, ha sikerül megint nyerni. A találkozót a helyszínen nézte meg Gary Bettman, az NHL-biztos, Chris Pronger pedig pályafutása 150. meccsét játszotta. A lelátón szurkolt a csapatnak a Phillies baseballcsapata is.

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
Philadelphia, Wachovia Center, 19 957 néző, vezette: Brad Meier, Brad Watson, vonalbírók: Steve Miller, Mark Shewchyk.