Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Egyenlített a New Jersey Devils

2010.04.17. 12:32 PhillyFun

Az NHL rájátszásának második meccsén 5-3-ra nyert a Devils, így vasárnapi harmadik meccs előtt 1-1-re a Flyers és a New Jersey.

Másodjára nem sikerült nyerni a New jersey otthonában és ez talán azért lett volna fontos, mert a franchise 1967-es indulása óta a Flyersnek 15-15-ös playoff-rekordja van, amikor megnyerte az első meccset, viszont 16 párharcot sikerült megnyerni, és egyet sem elveszíteni, amikor az első két meccs után 2-0 volt ide.

Sokáig ez a találkozó is kiegyenlített volt, a Devils a kapura lövésekben előbbre járt, de 40 perc után még 3-3 volt az állás. Közvetlen az elején Ilja Kovalcsukkiállítása miatt emberhátrányban kaptuk az első gólt, de aztán Asham és Giroux góljaival fordítottunk. Ugyanezt tette második harmadban a Devils is, de végén Chris Pronger már a második előnyös gólunkat lőtte.

Pont azt a harmadot buktuk el, amikor a statisztikák alapján többet és pontosabban támadtunk. Hiába nyertük a kapura lövést 10-6-ra, a harmadok 2-0-ra buktuk és ezzel együtt a meccset is. Az ellenfélnél Patrik Elias három gólpasszt adott, Ilja Kovalcsuk üres kapus gólt lőtt, Martin Brodeur pedig a 99. palyoff-győzelmét aratta. Az utolsó 20 percben egyetlen kisbüntetés volt, Colin White kapta a hazaiaknál.

Brian Boucher, megint jól teljesített és arról nyilatkozott, hogy a hazai jégen muszáj lesz behúzni a második győzelmet. „Most otthon játszunk, saját, fantasztikus kközönségünk előtt és remélem folytatjuk a sorozatot.” Vasárnap a Wachoviában játsszák a harmadik meccset.

New Jersey Devils-Philadelphia Flyers 5-3 (1-2, 2-1, 2-0)
Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Eric Furlatt, Mike Leggo, vonalbírók: David Brisebois, Jay Sharrers.