Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Torontóban nyert a Flyers

2010.04.07. 11:58 PhillyFun

A Philadelphia egy lépéssel közelebb került az NHL rájátszásához, miután Torontóban nullázta le a Maple Leafst. A hátralévő két, New York Rangers elleni meccsből az egyiket nyerni kell.

Ideges hangulatban kezdődött a meccs, hiszen négy és fél perc után Daniel Carcillo és Garnet Exelby esett egymásnak. A harmad végén még volt egy búnyó – miközben Claude Giroux előnyből megszerezte a vezetést a Flyersnek – Aaron Asham és Colton Orr akadt össze.

A második harmadban őríztük az előnyt, bár a Toronto némi fölényben játszott. A végén, 58:44-nél Mike Richards eltalálta az üres kaput, ezzel hoztuk ezt nagyon fontos két meccset.

Mivel az Atlanta kikapott a New Jerseytől és ezzel kiesett, így már csak a Rangers lehet veszélyes a Flyersre. A Rangers legközelebb éppen a Torontót fogadja, aki megtehetné azt a szívességet, hogy nyer a Madison Square Gardenben, mert akkor minden eldől. Ha mégsem, a következő meccsen saját kezünkbe vehetjük a sorsunkat, hizsen mi utazunk New Yorkba, majd a Rangers jön a Wachoviába.

Nagyon jól véett Brian Boucher, akiről korábban Peter Laviolette mester lemondóan nyilatkozott. A 33 éves kapus 23 védéssel hozta idei első shutoutját és ez volt pályafutása 100. győzelme.

Az edző a 22 éves Claude Giroux teljesítményét is méltatta, aki Jeff Carter kiesése óta fontos szerepet kap, hiszen a helyén játszik Mike Richards mellett. A jobbszélső utolsó öt meccsén két gólt lőtt és négy gólpasszt adott.

Pénteken folytatja a Flyers a már említett New York-i meccsel, majd vasárnap jön annak a visszavágója. Ezzel a találkozóval zárul az alapszakasz.

Toronto Maple Leafs-Philadelphia Flyers 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Toronto, Air Canada Centre, 19 366 néző. Vezette: Chris Lee, Eric Furlatt. Vonalbíró: Steve Barton, David Brisebois.
Első harmad
Gól: 1. Philadelphia, Giroux 16 (Briere 26, Timonen 33) 10:59 (emberelőny)
Büntetés: Carcillo (PHI) és Exelby (TOR, verekedés) 4:35, Laperriere (PHI, gáncsolás) 8:56, Grabovszkij (TOR, durvaság) 10:53, Briere (PHI, akadályozás) 14:19, Asham (PHI, ütés, verekedés), Powe (PHI), Exelby (TOR, durvaság), Orr Tor (durvaság, verekedés) 17:24, Timonen (PHI, magas bot), Stalberg (TOR, durvaság) 17:44, Kessel (TOR, bottal akasztás) 18:28.
Második harmad
Gól: -
Büntetés: Powe (PHI, bottal akasztás) 3:13, Stalberg (TOR, akadályozás) 8:36, Exelby (TOR, gáncsolás) 10:59, Timonen (PHI, botfogás) 13:52, Coburn (PHI, bottal akasztás) 18:01.