Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

Elsőre nem sikerült a Flyersnek

2010.04.10. 14:50 PhillyFun

A New York Rangers a Madison Square Gardenben 4-3-ra nyert. Mivel a Boston és a Montreal szombaton hazai pályán kiharcolhatja a továbbjutást, nincs más hátra vasárnap mindenki szorítson a Flyersnek, a Wachiviában verni kell Gaborikékat.

Pedig, ahogy megjósoltuk Jeff Carter is a jégen volt, 18 nap kihagyás után játszott megint NHL-meccset, de ő sem tudott segíteni. 16:16 jégidőt vállalt, háromszor lőtt kapura, de Henrik Lundqvist mindegyiket fogta. Hihetetlen jól kezdett a csapat, már a 40. másodpercben Mike Richards egyéni akciójából megszületett a vezetés. A 11. percre azonban már fordított a Rangers, előbb a négy perces kiállítását töltő Carcillo kiállítása miatt emberelőnyből Chris Drury, majd a 34 éves, egykori Columbus, majd San Jose csatár, Jody Shelley idei első góljával.

Már 3-1 is volt a hazaiak javára, de Danny Briere és Mike Richards második találatával visszajöttünk a meccsbe. Sajnos nem sokáig örülhettünk az egyenlítésnek, hiszen alig két perccel később Marian Gaborik eldöntötte a rangadót.

Sokkal erőteljesebb volt a Flyers játéka az utolsó húsz percben, de hiába löttünk majdnem kétszer annyit (10-6) kapura, mint a házigazda nem sikerült egyenlíteni.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben viszonylag nyugodtan telt el a meccs, mindkét csapat nagyon ügyelt a kiállításokra. Csak az utolsó harmadban Dan Girardi és tőlünk Scott Hartnell akaszkodott össze.A legaktívabb Flyers-játékos Richards és Briere volt, 4-4 lövéssel. Figyelni kell majd a Rangers negyedik sorára (Shelley, Brandon Prust, Artyom Anyiszimov), amely azóta, amióta összeállt, 16 pontot termelt.

Vasárnap tehát a szezon legfontosabb meccse következik, a visszavágó a Wachoviában. Írunk majd előzetest és próbálunk stream-et is szerezni hozzá. Nyerni kell a playoffért.

New York Rangers-Philadelphia Flyers 4-3 (2-1, 2-2, 0-0)
New York, Madison Square Garden, 18 200 néző. Vezette: Dan O'Rourke, Paul Devorski. Vonalbíró: Steve Barton, Jay Sharrers.
Első harmad
Gól:
1. Philadelphia, Richards 30, 0:40
2. N.Y. Rangers, Drury 14 (Christensen 17, Girardi 18) 7:22 (pp)
3. N.Y. Rangers, Shelley 1 (Prust 9, Anyiszimov 15) 10:13
Büntetés: Voros (NYR, magas bot) 0:59, Carcillo (PHI, magas bot, 4 perc) 5:46.
Gól: –
Büntetés: Coburn (PHI, bottal akasztás) 5:29, Hartnell (PHI, bottal lökés) 8:44, Hartnell PHI és Girardi NYR (verekedés) 11:14, Voros NYR (akadályozás) 13:24.
Kapura lövés
Philadelphia 27 (4-13-10)
N.Y. Rangers 25 (12-7-6)
Kapusok: Philadelphia: Boucher (L, 8-18-3); N.Y. Rangers: Lundqvist (W, 35-27-9).
Emberelőny: Philadelphia: 0-2; N.Y. Rangers: 1-4.