Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

A Flyers legyőzte a Detroitot

2010.04.05. 10:47 PhillyFun

Nagy lépést tett a playoff felé a Philadelphia. Nem szakadt meg a jó sorozat, 1997 óta verjük a Red Wingsszet Philadelphiában. Ezzel a sikerrel most megint két pont az előny New York Rangersszel szemben, utolsó három meccsünkből kétszer velük játszunk.

Tizenhét másodperc alatt sikerült megszerezni a vezetést, Daniel Carcillo szezonbeli 12. góljával. Bár az első harmad végére a Detroit kiegyenlítette két gólos előnyünket, 40 perc után 4-2 volt az állás. Az utolsó harmad elején Pavel Dacjuk még szépített, de egyenlíteni már tudtak a vendégek. Sorozatban hat meccs óta, vagyis 1997. január 25-től nem tudott nyerni a Red Wings Philadelphiában. A találkozót közvetítő NBC a hét meccsének választotta az összecsapást.

Az ellenfél kapujában Chris Osgood január 27-e óta először védett. A Flyers kapusa Brian Boucher 31 lövést fogott, még gólpasszt is adott. A két asszisztot jegyző Ian Leprriere január 12. A gólt szerző és gólpasszos Kimmo Timonen december 14-e óta nem szerzett egy meccsen két pontot. Kedden Torontóban folytatja a csapat, aztán jön a sorsdöntő, két Rangers elleni derbi.

„Nagyon jól kezdtük a meccset – mondta a védő Chris Pronger – 2-0 után kicsit visszavettünk és ilyen hibákat nem szabad elkövetni a Detroit ellen, amely nagyon jó csapat. Szerencsére volt annyi tartás bennünk, hogy újra össze tudtuk szedni magunkat.”

Philadelphia Flyers-Detroit Red Wings 4-3 (2-2, 2-0, 0-1)
Philadelphia, Wachovia Center, 19 596 néző, vezette: Paul Devorski, Ian Walsh. Vonalbírók: Steve Miller, Brian Murphy.
Első harmad
Gól:
1. Philadelphia, Carcillo 12 (Laperriere 16) 0:17
2. Philadelphia, Timonen 6 (Laperriere 17, Boucher 1) 7:16
3. Detroit, Cleary 14 (Kronwall 14, Eaves 10) 14:08
4. Detroit, Helm 11 (Rafalski 33, Cleary 17) 16:23
Büntetés: Gagne (PHI, fogás) 7:38, Helm (DET, ütés) 10:51, Franzen (DET, magas bot, durvaság), Pronger és Hartnell (PHI, durvaság) 19:37.
Második harmad
Gól:
5. Philadelphia, Giroux 15, 0:53
6. Philadelphia, Asham 10 (Timonen 32, Leino 5) 17:36
Büntetés: Holmström (DET, fogás) 7:15, Pronger (PHI, magas bot) 12:53, Laperriere (PHI, meg nem engedett testtel való játék) 18:43.