Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

A Flyers megállította a Pittsburghöt, a legjobb a ligában

2010.12.15. 12:53 PhillyFun

Nagyszerű győzelmet aratott a Philadelphia, legyőzte a Pittsburghöt, amelyet 12 meccs óta senkinek sem sikerült. A győztes Scott Hartnell nevéhez fűződik.

Háromszor is vezetett a Flyers, kétszer sikerült egyenlíteni Crosbyéknak. Az utolsó 64 másodpercben hat a négy ellen támadott a Pens, de gólt már nem sikerült ütni. Ezzel együtt is sokkal job volt a kapura lövésekben a Flyers, az utolsó harmadban például 14-5 volt ide. Összesen 37-23 volt az arány a javunkra, a Pittsburgh azonos létszám mellett csak tizennégy kapura lövésre volt képes. Claude Giroux kezdte a gólgyártást, majd Nyikolaj Zsergyev hihetetlen okos gólt lőtt, a végén pedig emberelőnyből szerezte Hartnell a harmadikat. A vendégek kétszer is előnyből találtak be, mindkétszer Jevgyenij Malkin, Sidney Crosby pedig két gólpasszt is jegyzett, így ő már 19 meccse folyamatosan pontszerző.

Mennyi minden változott egy év alatt. Tavaly 32 meccs után 15-16-1-gyel állt a Flyers, idén pedig 20-7-5 a mérleg, a 45 pont a legtöbb jelenleg a ligában. 35 meccsen húsz győzelemmel legutóbb 1984-ben álltunk. A 19 826 fős közönség remekül szórakozott, a végén a „Crosby Sucks” nótát skandálta teli torokból. Szerdán újabb kemény meccs vár a csapatra, Montrealban, a Bell Centre-ben játszik a Canadiensszel.

Philadelphia Flyers-Pittsburgh Penguins 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
Gólszerző: Giroux (Briere, Hartnell, 12:32), Zsergyev (van Riemsdyk, O’Donnell, 32:28), Hartnell (Pronger, Timonen, ee, 49:54), ill. Malkin (Goligoski, Crosby, ee, 28:23), Malkin (Crosby, Letang, ee, 43:18). Kapusok: Boucher 21/23, ill. Fleury 34/37.