Philadelphia, öt major csapat, egyetemi csapatok, minor ligák. Mindent Philly városáról

Friss topikok

A Montreal is kipipálva

2010.12.16. 14:07 PhillyFun

Egymást követő két napon két rangadót nyert a Philadelphia Flyers, ráadásul közben utazott több mint 600 kilométert is. James van Riemsdyk két gólt lőtt a Montreal otthonában, a gárda 5-3-ra nyert. Sorrendben ezt volt a negyedik siker.

Kevés idő maradt a pihenésre, de az utazás és a Pittsburgh elleni meccs fáradalmaival is a lábakban 5-3-ra nyert a Philadelphia Montrealban. Jeff Carter vezetőgólja után James van Riemsdyk és Nyikolaj Zsergyev is betalált, a Flyers 2-0-ra és 3-1-re is vezetett, de majdnem sikerült ezt az előnyt elherdálni.

A harmadik harmadban három perc alatt kiegyenlített a Canadiens, de az utolsó öt percben, 61 másodperc alatt sikerült eldönteni a meccset. Emberelőnyből van Riemsdyk megint győztes gólt szerzett és Claude Giroux is betalált. Mégsem ők, hanem Szergej Bobrovszkij lett a mezőny legjobbja, aki 38 lövést fogott meg.

A Flyers sorozatban negyedszer nyert és az elmúlt 13 összecsapásból csak egyszer kapott ki rendes játékidőben, sőt legutóbbi hét meccséből hatot megnyert és 13 gólt lőtt. Megint jól működött a Carter, van Riemsdyk, Zsergyev sor, amely hét pontot szorgoskodott össze. A csapat 30 lövéséből ez a sor 13-szor próbálkozott, van Riemsdyk pedig az utolsó 12 meccsén hétszer volt már eredményes.

Montreal Canadiens–Philadelphia Flyers 3-5 (0-1, 1-1, 2-3)
Gólszerző: Subban (Gomez, Cammalleri, ee, 38:09), Plekanec (Pouliot, Cammalleri, 47:01), Gionta (Gomez, Subban, 49:55), ill. Carter (Carle, 19:42), van Riemsdyk (Carter, Meszaros, 22:33), Zsergyev (O’Donnell, 45:31), van Riemsdyk (Zsergyev, Carter, ee, 54:27), Giroux (M. Richards, 55:28). Kapusok: Price 25/30, ill. Bobrovszkij 38/41.